Spartherm Arte 3RL-100h este un focar pe lemne cu sticlă pe 3 laturi, conceput pentru proiecte în care panorama asupra focului are un rol principal. Frontul generos de 100 cm oferă o imagine amplă a flăcărilor și creează un efect spectaculos în încăperile moderne. Designul minimalist pune în valoare focul și se integrează ușor în amenajările contemporane.
Modelul dezvoltă o putere nominală de 11,4 kW, iar intervalul de funcționare este cuprins între 8 și 14,8 kW. Randamentul de 80% permite utilizarea eficientă a energiei rezultate din arderea lemnului. Clasa energetică A și indicele EEI 106 confirmă performanțele acestui focar.
Spartherm Arte 3RL-100h este echipat cu ușă tip ghilotină (ridicare în sus). Aceasta poate fi acționată manual sau prin sistemul electric opțional S-ESAM, disponibil la apăsarea unui buton. Focarul este compatibil și cu controlul digital prin aplicație, oferind un nivel ridicat de confort în utilizare. De asemenea, poate fi integrat cu sisteme de acumulare a căldurii, pentru eliberarea treptată a energiei termice.
Panorama pe trei laturi permite admirarea focului din mai multe unghiuri și oferă profunzime întregii amenajări. Construcția robustă și tehnologiile Spartherm completează aspectul elegant al modelului. Spartherm Arte 3RL-100h reprezintă o alegere potrivită pentru șeminee premium, în care designul modern și funcționalitatea sunt la fel de importante.






